VIBOR-A - BLACK MAMBA PRO 2.0 2026
(1 review)
Compare prices
Click on a store to continue
Specifications
| Information from the manufacturer | |
|---|---|
| Rec. price | £330.00 Manufacturer's suggested retail price The price is a recommendation from the manufacturer and therefore probably does not match the prices in all markets. |
| Year of launch | 2026 |
| Weight | 360 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balance point | Medium |
| Frame profile | 38 mm |
| Frame - material | Carbon fiber |
| Surface layer - type | Rough |
| Surface layer - firmness | Hard |
| Surface layer - material | 12K carbon fiber |
| Core - firmness | Medium |
| Core - material | EVA Pro Multidensity |
| Type of player | Exerciser, Competition |
| Target group | Adult |
| Verified | Information verified by Vibor-A |
Description from manufacturer
The Black Mamba Pro has a mold that enhances aerodynamics and hitting. This is a professional racket with cutting-edge technologies and premium quality.
Printout from www.racketguide.com
Reviews
3.0(from 1 review)
Some reviews may have been translated into your chosen language
3
"Txa", Man 45 year
Level: amateur
I can't get used to it.
2026-01-18, 18:49
















