BULLPADEL - HACK 04 HYB 2026
(8 Reviews)
Compare prices
Click on a store to continue
Specifications
| Information from the manufacturer | |
|---|---|
| Rec. price | 320,00 € Manufacturer's suggested retail price The price is a recommendation from the manufacturer and therefore probably does not match the prices in all markets. |
| Year of launch | 2026 |
| Weight | 365 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balance point | Medium |
| Frame profile | 38 mm |
| Frame - material | Carbon fiber |
| Surface layer - type | Textured |
| Surface layer - firmness | Hard |
| Surface layer - material | A-18K aluminized carbon fiber |
| Core - firmness | Medium |
| Core - material | MultiEVA |
| Type of player | Exerciser, Competition |
| Target group | Adult |
| Verified | Information verified by Bullpadel |
Description from manufacturer
HACK 04 Hybrid , a racket designed with Total Channel technology and a triple bridge at the heart. This hybrid format makes it the ideal choice for players looking to dominate the counterattack, combining control with power. With the HACK 04 Hybrid , you'll unleash a storm with every move, taking full advantage of its responsiveness.
Printout from www.racketguide.com
Reviews
4.0(from 8 Reviews)
Some reviews may have been translated into your chosen language
4
"Charles", Man 39 year
Level: amateur (have paddle elbow)
Good power, thick sadly and manouwer is hard
2026-04-19, 15:12
5
Man 38 year
Level: advanced
It’s awesome
2025-11-05, 17:42
5
Woman 45 year
Level: beginner
Very good
2025-10-23, 16:53
3
"Pedro", Man 56 year
Level: beginner (have paddle elbow)
Ok
2025-11-12, 21:00
4
"Johan", Man 48 year
Level: advanced
Well, no
2025-10-25, 20:46
3
Man 20 year
Level: amateur
-
2025-11-03, 19:26
















