AKKERON - BLACK GOLD A25 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Akkeron - Black Gold A25 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 470,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 350 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA 25K Black Soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Akkeron |
Beskrivning från tillverkare
Akkeron Oro Ed. Black utmärker sig som en riktmärke för precision och kontroll i Black Line. Denna modell kombinerar avancerad teknik och exklusiv design, idealisk för spelare som söker en perfekt balans av kraft, komfort och precision. EV25K BLACK SOFT Core: Ger överlägsen precision, balanserad bollutgång och komfort vid varje slag. Rund design: Medel-låg balans med en förstorad träffyta tack vare MEGASWEET SPOT-teknologin, vilket erbjuder precisa och balanserade träffar. Grov textur: Grov lack som förbättrar effekten vid varje träff, maximerar greppet utan att offra kraft. Legacy System: Garanterar hållbarhet och ultimata motstånd efter mer än 10 års utveckling. 4 Laminate Rubber: Fyra lager gummi för större elasticitet, kontroll och bollutgång. Facetense: Ökar spänningen på planet, ökar kraften vid varje slag. Graphene Inside: Ger lätthet och motstånd, ökar prestandan med 30 %. Integral Protector: Skyddar ramen utan borrning, lätt att byta ut utan att kompromissa med strukturen. Carbon Frame: Förstärker ramens styvhet och fasthet. Branchial System: Förbättrad aerodynamik och stabilitet med innovativa luftkanaler. Oktagonal grepp: Maximal ergonomi och komfort i greppet. Power Boosting Layer: Optimerar energiöverföringen vid varje slag. FlexCore Epoxy: Kombinerar flexibilitet och motstånd i perfekt harmoni med kolfiber. Anti-Vibrationssystem: Minskar vibrationer för en mer behaglig och flytande upplevelse.
Utskrift från www.racketguide.com
















