CABRA - PRESTIGE SPIDER 2022
(14 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.500,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cabra |
Beskrivning från tillverkare
Utmärkt design kombinerad med överlägsen prestanda för krävande motionärsspelare som letar efter en ny partner i padelburen. Full kolfiberram och yta kombinerat med en medelflex Black Eva-kärna hjälper dig att förbättra ditt spel. Den grova ytan hjälper dig att få extra grepp på bollen och den premiumremmen passar din handled perfekt.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 14 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Pär", Man 57 år
Nivå: motionär
Bra kontroll och precision, lätt och bra i defensiven. Svårt att få far på bollen i offensiven
2024-06-04, 14:24
4
"Pär", Man 57 år
Nivå: avancerad
Bra defensivt, stor sweetspot, lätt
2024-06-07, 13:38
4
Man 22 år
Nivå: avancerad
Förlåtande
2026-02-16, 23:14
4
Man 61 år
Nivå: motionär
Låg balans
2026-01-22, 07:10
4
Man 60 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2026-04-02, 18:44
4
Man 65 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2026-02-01, 13:41















