BULLPADEL - PREMIER PADEL HACK 04 2026
(1 review)
Compare prices
No store in your region sells this padel racket.
It is probably because it is an old model year or that it is sold out in all stores.
It is probably because it is an old model year or that it is sold out in all stores.
There are stores in other regions that sell this racket:
There are rackets with similar characteristics!
Here are some padel rackets with very similar features to Bullpadel - Premier Padel Hack 04 2026:Specifications
| Information from the manufacturer | |
|---|---|
| Rec. price | $480.00 Manufacturer's suggested retail price The price is a recommendation from the manufacturer and therefore probably does not match the prices in all markets. |
| Year of launch | 2026 |
| Weight | 365 - 375 g |
| Form | Diamond |
| Balance point | High |
| Frame profile | 38 mm |
| Frame - material | Carbon fiber |
| Surface layer - type | Textured |
| Surface layer - firmness | Hard |
| Surface layer - material | Tricarbon 18K |
| Core - firmness | Medium |
| Core - material | MultiEVA, Adaptia |
| Type of player | Competition |
| Target group | Adult |
| Verified | Information verified by Bullpadel |
Description from manufacturer
A limited Premier padel design on the Bullpadel Hack 04. A faster, more powerful, more dynamic, and more agile racket. Designed to make the ball glow with every hit thanks to the combination of its exclusive Total Channel and its unmatched sweet spot, allowing you to accelerate your shots more easily and take them to the next level. If you like to play fast, the new HACK 04 is your racket!
Printout from www.racketguide.com
Reviews
3.0(from 1 review)
Some reviews may have been translated into your chosen language
3
Man 22 year
Level: advanced
Good but a little small hitting area
2026-04-22, 19:10




















