NOX - NOX QUANTUM 12K CARBON 2025
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - Nox Quantum 12K Carbon 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 340,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | HR3 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Nox |
Beskrivning från tillverkare
Perfekt balans, ostoppbar hastighet! Profilernas kanter har profilerats för att öka aerodynamiken, greppet har förlängts för att underlätta greppet, men det som sticker ut mest är införandet av EOS Flap-teknik, sidoperforeringar utformade för att öka racketens hanterbarhet och fördela viktfördelningen så att du har ett snabbt och dödligt racket i dina händer. Den nya Quantum 12K CARBON kombinerar 12K kolfiber och HR3 Color Eva-kärna för en exceptionellt bekväm känsla samtidigt som den bibehåller en solid, medelhård känsla. Den innehåller EXCLUSIVE SPIN-teknik, med en dubbel grov finish: 3D-hexagonal i mitten och sandstruktur i resten. Denna kombination förbättrar kontrollen och ger bollen mer spinn. NOX Custom Grip®-teknik (certifierad av Testea Padel) och Pulse System bidrar till att absorbera vibrationer som når handen, vilket minskar ledtrötthet. Inkluderat är det banbrytande utbytbara säkerhetssnörningssystemet Smartstrap®. Mer hygieniskt, säkrare och helt anpassningsbart.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
5.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Samu", Man 52 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2025-12-29, 22:25




















