NOX - EA10 VENTUS ATTACK 12K XTREM BY EDU ALONSO 2026
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - EA10 Ventus Attack 12K Xtrem by Edu Alonso 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 3 660,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA Multilayered |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Nox |
Beskrivning från tillverkare
EA10 Ventus Attack 12K XTREM, designad i samarbete med Edu Alonso, är utformad för spelare som vill dominera det offensiva spelet och göra varje slag betydelsefullt. Den har den nya formen från Luxury-racketsamlingen 2026, vilket förbättrar aerodynamiken och den övergripande prestandan. Dess diamantform, längre grepp och höga anfallsbalans möjliggör kraftfulla slag samtidigt som den precision som krävs för att kontrollera matchens avgörande ögonblick bibehålls. Kombinationen av 12K Xtrem-kol på sidorna och MLD Black Eva-kärnan garanterar en fast känsla, utmärkt bollstuds och stabilitet även under de mest krävande slagen.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"martin", Man 25 år
Nivå: avancerad
Galenskapens färg
2026-02-06, 14:06






















