KUIKMA - PR 990 POWER 2022
(31 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Kuikma - PR 990 POWER 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 100,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 362 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber + glasfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Kuikma |
Beskrivning från tillverkare
Racketen PR 990 Power är ett offensivt racket med mycket kraft. Vänder sig till erfarna spelare som vill ha precisa slag och maximal kraft. Kuikma-racketarna säljs på Decathlon. Kuikma PR990 har godkänts av Horacio Alvarez Clementi. Med hjälp av sin expertis (f.d. nr 1 i världen och internationell tränare), har Horacio hjälpt dem med flera produkttester.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 31 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
Man 33 år
Nivå: avancerad
Jag gillar den mycket men det är dags för mig att byta ut den. Jag gillar den torra känslan och att den är mycket hård. Jag gillar också att den är framtung och att den har sweet spot mycket högt upp.
2025-11-13, 21:17
3
"Paco", Man 38 år
Nivå: nybörjare
Jag känner mig varken bra eller dålig, men jag vet att det är en grundläggande spade. Men jag har inte heller några andra referenser.
2025-12-18, 15:57
4
"Jan", Man 55 år
Nivå: avancerad
Mångsidigt racket, precist och tillräckligt med kraft. Litet sweet spot dock.
2025-04-11, 13:46
4
Man 33 år
Nivå: motionär
Lämplig för nybörjare/lågintermediär. Förlåtande nog
2025-11-20, 18:27
4
"Olof Lindberg", Man 61 år
Nivå: motionär
Känns lite tungt
2025-12-16, 22:50
5
"Paolo", Man 56 år
Nivå: motionär
Utmärkt. Hållbar
2025-11-29, 14:37














