KOMBAT - TEIDE 2.5 2026
(1 omdöme)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 2 470,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 360 - 370 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Blue EVA |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Kombat |
Beskrivning från tillverkare
Vi presenterar Kombat Teide, inspirerad av den spanska vulkanens majestät. Denna diamantformade racket levererar kraftfulla slag utan att kompromissa med kontrollen, vilket gör den till det perfekta valet för spelare som vill dominera både vid nätet och i försvaret. Med en medium-hård känsla tillåter Teide kraftfulla slag med exakt precision, perfekt lämpad för mångsidiga spelare som vill briljera i alla spelsituationer. Om du söker en racket som svarar med både styrka och kontroll, är Kombat Teide gjord för dig.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
Man 42 år
Nivå: motionär
Mycket hård
2025-11-16, 09:15














