LOK - MAXX HYPE 2 YANGUAS WORLD 2026
(1 omdöme)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 350,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Diamant - Oversized |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA Hard |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från LOK |
Beskrivning från tillverkare
LOK Maxx Hype Yanguas World-racketen är den ultimata padelracketen för professionella spelare som söker kraft, precision och karaktär i varje slag. Dess större diamantformade design och banbrytande teknologier såsom dess Asymmetric Heart som ger strukturell styvhet, dess 3D Spin Lines-system, dess Dynamic Holes System som optimerar aerodynamik och vikt och dess Vibration Groove som hjälper till att dämpa vibrationer, gör den till ett verktyg berett för hög konkurrens. Inspirerad av Mike's uppgång på världsscenen, kommer denna racket från Mike Yanguas låta dig dominera banan med en modig, snabb och explosiv spelstil. Om du letar efter en högteknologisk padelracket som erbjuder enorm kraft, stabilitet, förmåga att ge uttalad spin och stödet från en av de bästa spelarna på touren, då är racketen Lok Maxx Hype Yanguas World för dig. Missa inte denna chans att ta ditt spel till högsta nivå med Lok Maxx Hype Yanguas World!
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Shu", Man 50 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Jag är nöjd med kraften i mitt anfall och hur jag rör mig för volleys, men jag är orolig för mina oprovocerade fel i försvaret.
2026-05-13, 06:31














