BEAST PADEL - PANTHER MATT 375 2024
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Beast Padel - Panther Matt 375 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 150,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 365 - 385 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + Grafen 360+ |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Comfort foam |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Beast Padel |
Beskrivning från tillverkare
Beast Panther är ett racket som passar mycket bra för den avancerade padelspelaren. Racketens form är diamantformad, med en liten sweetspot placerad högt upp. Det gör det något svårare att träffa bollen perfekt, men ger samtidigt mycket kraft i de offensiva slagen. Racketen har slagytor i 12K kolfiber och lämpar sig väl för spelare med en allround spelstil.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 54 år
Nivå: motionär
Dålig respons från racket
2025-11-23, 02:17
5
Kvinna 53 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2025-11-28, 16:51














