STARVIE - TRITON BALANCE PLUS 2026
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Fri frakt 2-4 dagar
199,95 €
Star Vie Triton Balance + 2026 Padel Racket
Fri frakt 1-2 dagar
204,95 €
Pala de Pádel Starvie Triton Balance +
Fri frakt 1-2 dagar
209,00 €
Pala de Pádel StarVie Triton+ Balance 2026
Fri frakt 1-2 dagar
239,95 €
STARVIE TRITON Balance + 2026 (Pala)
Fri frakt 1-4 dagar
253,05 €
Pala StarVie Triton Balance+ 2026
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 296,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 350 - 366 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Carbon Hybrid |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | M EVA Balance |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av StarVie |
Beskrivning från tillverkare
Diamantformad racket med medelbalans, idealisk för spelare som söker extra kraft utan att offra kontroll. Kombinationen av 18K Carbon Hybrid och M-Eva Balance-skum (medel-hög densitet) erbjuder en fast men mer bekväm och hanterbar känsla än dess Power-version. Har TriTech Core, en 3D-struktur i racketens hjärta som optimerar viktfördelningen, vilket förbättrar stabilitet och skottprecision. Inkluderar även Z-Shock, ett greppsystem som dämpar vibrationer för bättre spelkomfort.
Utskrift från www.racketguide.com














