TECNIFIBRE - BOMBA MAX 2026
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 270,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 358 - 372 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + Aramid |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Multi Soft Foam |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Tecnifibre |
Beskrivning från tillverkare
Bomba Max har utvecklats för erfarna och skickliga spelare, och ger maximal sprängkraft samtidigt som den bibehåller en exakt bollbana. Ett racket designat för spelaren som gillar att dominera och avsluta poäng.
Utskrift från www.racketguide.com













