STARVIE - TRITON BALANCE PLUS 2026
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som StarVie - Triton Balance Plus 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $350.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 350 - 366 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Carbon Hybrid |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | M EVA Balance |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av StarVie |
Beskrivning från tillverkare
Diamantformad racket med medelbalans, idealisk för spelare som söker extra kraft utan att offra kontroll. Kombinationen av 18K Carbon Hybrid och M-Eva Balance-skum (medel-hög densitet) erbjuder en fast men mer bekväm och hanterbar känsla än dess Power-version. Har TriTech Core, en 3D-struktur i racketens hjärta som optimerar viktfördelningen, vilket förbättrar stabilitet och skottprecision. Inkluderar även Z-Shock, ett greppsystem som dämpar vibrationer för bättre spelkomfort.
Utskrift från www.racketguide.com


















