TECNIFIBRE - BOMBA MAX 2026
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Tecnifibre - Bomba Max 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2 940,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 358 - 372 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + Aramid |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Multi Soft Foam |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Tecnifibre |
Beskrivning från tillverkare
Bomba Max har utvecklats för erfarna och skickliga spelare, och ger maximal sprängkraft samtidigt som den bibehåller en exakt bollbana. Ett racket designat för spelaren som gillar att dominera och avsluta poäng.
Utskrift från www.racketguide.com














