SIUX - KOBRA 2021
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Kobra 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1 490,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA Soft |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Siux |
Beskrivning från tillverkare
Siux Kobra har en otrolig kraft. Designad för spelare på olika nivåer med en offensiv spelstil. Modellen har en medelhög balans och är droppformad för att optimera slagen framme vid nät. Kärnan i EVA Soft High Recovery minskar vibrationerna i racket för att minska skaderisken i armbågsleder och axlar.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Marcos", Man 51 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Den väger för mycket.
2025-11-15, 01:18















