SIUX - DIABLO ELITE 6 2026
(3 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 050,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
SIUX DIABLO ELITE 2026 är en mångsidig racket designad för spelare som söker mångsidighet i sitt spel. Med en kärna av medelhård EVA erbjuder den en balans mellan kraft och kontroll, vilket gör det möjligt att anpassa sig till olika spelstilar. Dess 3K-struktur ger stabilitet och hållbarhet utan att kompromissa med manövrerbarheten. Vikten på 355-375 gram placerar den som ett balanserat alternativ för långa spelsessioner. Den matta ytan med sandig textur förbättrar greppet och effekten på bollen. Ett mångsidigt och pålitligt racket för att bemästra vilken situation som helst på planen.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
1
"Jose luis", Man 55 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Bollen kommer inte ut. Det är som om den absorberades.
2025-12-21, 16:46
4
"Pako", Man 48 år
Nivå: motionär
Torr beröring, medelhård och medelbalans.
2026-02-13, 16:25
5
Man 57 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2025-11-12, 15:56















