SANE - CINETIK 28 JAVI RUIZ PROFESSIONAL EDITION 2025
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Sane - Cinetik 28 Javi Ruiz Professional Edition 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 540,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 351 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Pro HD-R |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Sane |
Beskrivning från tillverkare
Efter den revolutionära framgången med den första generationen återvänder Cinetik 28 PRO med en förnyelse värdig de mest krävande spelarna. Denna racket kombinerar högpresterande 12K-kolfiber med PRO HD-R-kärnan, vilket resulterar i en kompakt racket med en torr känsla och spektakulär respons vid varje slag. Den nya upplagan förbättrar sin estetik med en glänsande, grov, sandliknande finish, perfekt för att generera aggressiva effekter som gör skillnad i offensivt spel.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
1.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
1
"Mauro", Man 55 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Profilen på 28 ger mig exceptionell manövrerbarhet.
2025-12-08, 18:24

















