DROP SHOT - DELTA 3.0 2023
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Drop Shot - Delta 3.0 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2 300,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 360 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Drop Shot |
Beskrivning från tillverkare
Dropshot Delta 3.0 är ett runt kontrollracket som riktar sig till den avancerade spelaren som vill kunna styra spelet men även generera lite extra fart i bollen när det behövs. Den mediumhårda slagytan kombinerat med EVA SOFT-kärnan ger en stabil racket där du kan sätta extra spinn i bollen tack vare 3D-strukturen på slagytan. Balansen i racket är medel vilket passar dig som prioriterar ett lätthanterligt rack i försvaret framför tyngd i offensiven. Delta 3.0 är utöver detta även utrustad med Smart holes system , Textreme Carbon, Anti-vibration i greppet samt integrerat ramskydd.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Kvinna 33 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2023-12-19, 18:06















