SIUX - TRILOGY 6 PRO NOIR FOG 2026
Compare prices
No store in your region sells this padel racket.
It is probably because it is an old model year or that it is sold out in all stores.
It is probably because it is an old model year or that it is sold out in all stores.
There are stores in other regions that sell this racket:
There are rackets with similar characteristics!
Here are some padel rackets with very similar features to Siux - Trilogy 6 Pro Noir Fog 2026:Specifications
| Information from the manufacturer | |
|---|---|
| Rec. price | 370,00 € Manufacturer's suggested retail price The price is a recommendation from the manufacturer and therefore probably does not match the prices in all markets. |
| Year of launch | 2026 |
| Weight | 355 - 375 g |
| Form | Round |
| Balance point | Low |
| Frame profile | 38 mm |
| Frame - material | 3K Carbon Fiber |
| Surface layer - type | Textured |
| Surface layer - firmness | Hard |
| Surface layer - material | 24K Carbon Fiber |
| Core - firmness | Medium |
| Core - material | EVA |
| Type of player | Exerciser, Competition |
| Target group | Adult |
| Not verified | Awaiting verification of information from Siux |
Description from manufacturer
The SIUX TRILOGY PRO 2026 NOIR FOG is made with 24k carbon, offering an optimal combination of lightness and strength for professional players. Its green finish stands out not only for its aesthetics but also for providing exceptional control and precision in every hit. This racket is ideal for those looking to master technique and maintain high performance on the court.
Printout from www.racketguide.com





















