SIUX - DIABLO REVOLUTION 12K 2021
(7 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Diablo Revolution 12K 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 450,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber + grafen |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
Detta padelracket är ett som ett underverk, det genererar otrolig kraft tack vare 12k kolfiber och grafen i modellens slagytor. Samtidigt glöms inte kontrollen bort då det är ett medelbalanaserat racket och med EVA-gummit Ultra Soft High Redovery laminerat i fem lager, i dess kärna, som ger exceptionell precision i varje slag.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 7 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Daniel", Man 52 år
Nivå: avancerad
Bra stabilt rack med stor sweetspot
2024-06-26, 15:09
3
"Pepe", Man 57 år
Nivå: motionär
Dålig tillverkningskvalitet
2025-12-07, 20:44
4
"Mario", Man 47 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Bra
2025-10-30, 14:16
5
"Daniel Karlsson", Man 44 år
Nivå: avancerad
-
2024-01-16, 16:30
4
Man 30 år
Nivå: avancerad
-
2023-07-09, 20:47
4
Kvinna 30 år
Nivå: motionär
-
2023-01-27, 22:25
















