STARVIE - ASTRUM PLUS 2026
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $360.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 350 - 366 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Carbon Hyper |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | M EVA Balance |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av StarVie |
Beskrivning från tillverkare
Mångsidigt droppformad racket med en 12K Carbon Hyper-yta som utökar sweet spot och ger en mjukare, mer exakt känsla vid varje slag. Den inkluderar den nya M-Eva Balance-skummet, med medelhög densitet, som ger ett välavvägt svar som anpassar sig till olika spelstilar. Innehåller tre nyckelteknologier: Air Booster, ett aerodynamiskt system som ökar svinghastighet, kraft och manövrerbarhet; Shock Shield, ett integrerat gummi som absorberar vibrationer och hjälper till att stabilisera balansen; och Z-Shock, ett greppsystem som minskar vibrationsdämpande påverkan.
Utskrift från www.racketguide.com
















