KOMBAT - TEIDE 2025
(10 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 185,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 360 - 370 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K aluminiserad kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Kombat |
Beskrivning från tillverkare
Vi presenterar Kombat Teide, inspirerad av den spanska vulkanens majestät. Ett diamantformat racket som erbjuder en stark träff utan att kompromissa med kontrollen, vilket gör det till det perfekta valet för dem som vill dominera både vid nätet och i försvarsområdet. Med en medelhård känsla gör Teide det möjligt att slå kraftfulla slag med millimeterprecision, och anpassar sig perfekt till mångsidiga spelare som vill utmärka sig i alla spelsituationer. Om du vill ha ett racket som svarar med kraft och kontroll i varje poäng är Kombat Teide gjord för dig.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 10 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Marco", Man 45 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
För tung men bra kontroll
2026-02-10, 00:23
3
"Ferran", Man 48 år
Nivå: motionär
Lite hårt, bra spinn, framtungt
2025-12-01, 01:23
3
"Oti", Man 48 år
Nivå: motionär
-
2026-02-16, 15:16
3
Man 26 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2026-02-08, 17:55
3
Man 28 år
Nivå: avancerad
-
2025-12-28, 00:47
4
Man 32 år
Nivå: motionär
-
2025-12-10, 15:07














