KOMBAT - ARENAL 2.5 2026
(1 omdöme)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 229,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 350 - 360 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Kombat |
Beskrivning från tillverkare
Vi presenterar Kombat Arenal, en racket specifikt designad för spelare som vill vara mer aggressiva vid nätet. Med en lättare vikt än resten av kollektionen möjliggör Arenal bättre hanterbarhet utan att förlora den karakteristiska slagkraften av sin diamantform.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"John", Kvinna 59 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
stor sötpunkt
2026-02-06, 09:56














