JHAYBER - SPARTACK 2020
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Jhayber - Spartack 2020:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 250,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2020 |
| Vikt | 350 - 360 g |
| Form | Dropp - Oversized |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Multiple Density EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Jhayber |
Beskrivning från tillverkare
Tillverkad av 100 % kolfiber med en densitet på 12K High Tech. Denna kolfiber ger mer enhetlighet i varje träff och mer kraft. Eftersom den är mer strukturellt konsekvent, kommer den att ge dig större precision och mer träffsäkra slag. Dess droppform ger dig en sweetspot något förhöjd från mitten på racket. Perfekt för att uppnå den bästa balansen mellan kraft och kontroll. Bridge Reinf: det extra förstärkta hjärtat gör det möjligt att sänka balansen på “LW BLC”-racketen för bättre spelbarhet och kontroll. Båda sidorna av racketen har 3D Rugged Technology för att förbättra bollens effekt och öka känslan av kontroll.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
5.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Alvaro", Man 25 år
Nivå: avancerad
Jag gillar att den har en ganska stor sweet spot och hårdheten med en känsla av fasthet.
2024-10-28, 23:44















