HARLEM - NIRVANA 12K 2021
(5 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Harlem - Nirvana 12K 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £200.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Harlem |
Beskrivning från tillverkare
Nirvana 12K är en av årets nyheter från Harlem Pádel. Med ny teknologi för att öka rackets styvhet och potential. Kolfibret 12K är hållbart och ger bra fart i tillslaget. Modellen är ett allsidigt racket som ger såväl kraft som kontroll. Den vänder sig i första hand till avancerade spelare. Det är också viktigt att understryka att denna modell har antivibrations-systemet ShockOut precis som övriga racket i Harlem Padels samling 2021 vilket ökar komforten i spelet och hjälper spelare som har problem med armbågar, axlar och handleder. Detta är märkets kronjuvel i årets kollektion.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 5 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Jacob Larsson", Man 33 år
Nivå: avancerad
Gillar vikten och träffytan
2025-12-26, 09:03
3
"Jose Luis", Man 54 år
Nivå: motionär
Inget särskilt
2025-11-07, 09:18
5
"Jonas", Man 56 år
Nivå: motionär
-
2025-11-24, 18:25
4
"Jonas", Man 54 år
Nivå: motionär
-
2023-11-14, 08:37
4
Man 52 år
Nivå: motionär
-
2023-01-29, 19:31
















