BULLPADEL - HACK 04 HYBRID CLOUD 2026
(1 omdöme)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 320,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 360 - 380 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | A-18K aluminiserad kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | MultiEVA |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Bullpadel |
Beskrivning från tillverkare
Bullpadel Hack 04 Hybrid Cloud är ett högpresterande padelracket för spelare som vill kombinera kraft, kontroll och hög komfort i spelet. Den hybridformade designen ger en bra balans mellan precision och offensiv kapacitet, samtidigt som racketen är lätt att manövrera i snabba situationer. Cloud-teknologin bidrar till en mjukare och mer skonsam bollträff genom effektiv vibrationsdämpning, vilket gör racketen behagligare för arm och axel vid intensivt spel. Konstruktionen ger en mer förlåtande känsla utan att kompromissa med stabilitet eller respons. Slagytorna underlättar spinn och kontroll i offensiva slag. Hack 04 Hybrid Cloud är ett utmärkt val för spelare som vill spela med hög kvalitet, men med extra fokus på komfort och spelkänsla.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Tp", Man 55 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Helt ok
2026-02-11, 22:06














