NOX - EQUATION SOFT ADVANCED 2026
(4 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 130,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K Glasfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | HR3 Soft EVA |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Nox |
Beskrivning från tillverkare
EQUATION Soft 2026 erbjuder en mjukare känsla tack vare dess specialiserade kärna, designad för spelare som föredrar större bollåterstuds och en mer bekväm träff, särskilt under långa eller intensiva pass. Liksom dess standardversion behåller den en medelbalans, kolfiberram och ett anti-vibrationssystem, vilket hjälper till att minska risken för skador utan att kompromissa med prestandan. De grova Exclusive Spin-ytorna förbättrar spingenereringen, medan Smartstrap®-systemet gör det enkelt att byta säkerhetssnöret, vilket gör det mer hygieniskt, säkert och anpassningsbart.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 4 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Valerio", Man 52 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
: Bra kontroll, lätt, tillräckligt noggrann
2026-01-25, 23:44
4
Man 35 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Det är inte särskilt slagkraftigt men väldigt bekväm.
2025-12-17, 08:17
2
Man 52 år
Nivå: nybörjare
För mjuk
2026-03-02, 06:47
3
Man 33 år
Nivå: motionär
-
2026-02-12, 19:05














