VOLT - 1000 V23 2023
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Volt - 1000 V23 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 300,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black Eva |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Volt |
Beskrivning från tillverkare
Premium power padelrack från det portugisiska märket Volt! Perfekt för den erfarna och turneringsspelaren som vill ha ultimat och explosiv kraft på padelbanan! Om du älskar explosiv kraft och att "slå ut bollen från nätet" är Volt 1000 V23 det padelrack du bör välja! Med dess diamantformade rackethuvud, höga balanspunkt, hård kärna och en vikt mellan 350-370 gram får du massor av "kick" i dina offensiva slag. Det är också konstruerat av premiummaterial som säkerställer enastående prestanda! 12K Carbon är materialet som används för ytan. Detta har resulterat i en styv yta med kraft. Rough Surface är det unika ytmonster som säkerställer en bra bollkänsla. Black EVA är materialet som används för kärnan. Det är en högdensitets Black EVA, som har en blixtsnabb återhämtning och enastående kraftöverföring. Dynamic Holes System är tekniken bakom hålmönstret som säkerställer dynamisk prestanda.
3K Carbon är materialet som används för ramkonstruktionen. Detta har resulterat i en stabil och stark ramkonstruktion. Slutligen har det estetiska aspekten fått stor uppmärksamhet, vilket har resulterat i en extremt stilren design!
3K Carbon är materialet som används för ramkonstruktionen. Detta har resulterat i en stabil och stark ramkonstruktion. Slutligen har det estetiska aspekten fått stor uppmärksamhet, vilket har resulterat i en extremt stilren design!
Utskrift från www.racketguide.com
















