STARVIE - TRITON POWER PLUS 2026
(5 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Fri frakt 1-2 dagar
$236.70
Pala de Pádel StarVie Triton+ Power 2026
Fri frakt 1-2 dagar
$237.80
Pala de Pádel Starvie Triton Power +
Fri frakt 1-4 dagar
$263.64
Pala StarVie Triton Power+ 2026
Fri frakt 1-2 dagar
$278.41
STARVIE TRITON + Power 2026 (Pala)
Ej tillgänglig
$237.80
Star Vie Triton Power + 2026 Padel Racket
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $350.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 350 - 366 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Carbon Hybrid |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | H EVA Power |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av StarVie |
Beskrivning från tillverkare
Diamantformad racket med hög balans, utformad för kraftfullt, offensivt spel. Den 18K Carbon Hybrid-ytan ger styvhet och precision, medan det högdensitets H-Eva Power-skumet ger en fast känsla för maximal kraft och kontroll vid avgörande slag. Den innehåller TriTech Core, en trippelstrukturerad kärna som förbättrar balans, manövrerbarhet och slagprecision. Har också Z-Shock, ett greppsystem som absorberar slagvibrationer och ökar komforten.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 5 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Marc", Man 24 år
Nivå: avancerad
Dåligt sött läge och dåligt försvar men mycket bra kraft
2026-02-16, 18:17
4
"Marc", Man 24 år
Nivå: avancerad
Bra kraft, dålig sweet spot och dåligt försvar
2026-02-16, 17:49
5
Man 51 år
Nivå: motionär
-
2026-01-29, 22:53
2
Man 52 år
Nivå: motionär
-
2025-12-08, 18:57
4
"Stefano", Man 35 år
Nivå: motionär
-
2025-12-07, 16:11














