VIBOR-A - TAIPAN CLASSIC 2022
(1 omdöme)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 250,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Vibor-A |
Beskrivning från tillverkare
Utforska alla detaljer om den senaste Vibora 2022 padelracket. Vi introducerar Taipan Classic Edition padelracket, designad med en rund form och medel-låg balans för att förbättra spelbarheten. Den har en stor träffyta för att hjälpa till med exakt kontroll över dina slag. Denna racket är perfekt för spelare med fokus på kontroll, särskilt de som föredrar kontroll i sitt spel. Tillverkad med 3k kolfiber, erbjuder den exceptionell hållbarhet. Den mjuka EVA-gummikärnan ger fantastisk bollrespons och en anmärkningsvärt bekväm känsla. Den är komplett med en elegant, matt finish.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Osc", Man 51 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Den har inte mycket effekt.
2025-11-23, 11:43














