DUNLOP - GALACTICA OS LITE 2025
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 210,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 365 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Dunlop |
Beskrivning från tillverkare
Designad för precision och prestanda, denna premiumklubba har en 3K-kolstruktur för exceptionell konsekvens i varje skott. Tri-Max-förstärkningen förbättrar stabilitet, ger ökad kontroll, medan det runda huvudformen vidgar träffytan för optimal spelbarhet. Den exklusiva Control Holes-borrmönstret förbättrar noggrannheten, och den extra greppet med grov finish skapar extra spinn för kraftfullare och mer penetrerande slag. Denna klubba kombinerar hållbarhet, kontroll och spinn, vilket gör den till det perfekta valet för spelare som vill höja sitt spel.
Utskrift från www.racketguide.com














