NOX - X ONE C.6 2021
(17 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - X One C.6 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 70,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 30% kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K Glasfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | HR3 |
| Speltyp | Nybörjare |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
Den ultimata modellen med sin imponerande kontroll och kraft och till ett mycket bra värde för pengarna. Nu med HR 3-kärna och 3K glasfiber i slagytan.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 17 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Ricardo", Man 52 år
Nivå: motionär
Väldigt gammal, från cirka 2015.
2025-10-22, 10:43
3
Man 53 år
Nivå: motionär
Drop shop katana
2025-12-21, 13:04
4
Man 39 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
H
2026-01-25, 21:44
3
Man 49 år
Nivå: motionär
-
2025-12-24, 13:01
4
"Izan", Man 15 år
Nivå: motionär
-
2025-11-12, 19:51
2
Kvinna 16 år
Nivå: motionär
-
2023-07-30, 13:31














