NOX - AT10 GENIUS 18K BY TAPIA LIMITED EDITION 2022
(78 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - AT10 Genius 18K by Tapia Limited Edition 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 4 820,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black EVA HR3 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
Vi presenterar AT.2 Genius LTD, Limited Edition-versionen av Agustin Tapias populära AT10 Genius. Den har HR3 Black EVA-kärnan och 18K Carbon som tillsammans ger extra kontroll och kraft. AT.2 LTD har den nya SPIN+ teknologin som består av en grov yta som ger ett bättre grepp vid kontakt med bollen. Denna nya teknologi kombinerar två typer av grov finish på racketens ytor, den 3D hexagonala finishen placerad i centrum (området där bollen har största påverkan) och kisel sandfinishen på resten av ytan. Den 3D hexagonala finishen ger extra kontroll till dina slag och kisel sandfinishen hjälper till att ge mer spinn på bollen. Dessutom inkluderar AT.2 LTD det nya SmartStrap® utbytbara säkerhetsbandsystemet. Förbättra hygienen och säkerheten av ditt racket genom att enkelt byta ut bandet utan att förlora garantin eftersom du inte behöver pilla med bottenlocket.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 78 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Dani", Man 48 år
Nivå: avancerad
Den har mycket kontroll och lite slagkraft, vilket är precis vad jag letar efter just nu.
2025-12-08, 15:44
5
"Ola", Man 37 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Lättmanövrerat hårt racket med skön känsla
2023-12-11, 22:44
4
Man 40 år
Nivå: avancerad
Bra men det ger mig inte den glädje jag behöver
2026-02-16, 18:41
5
"Lare", Man 61 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Känns skön i handen
2024-03-08, 21:47
4
"Louise", Kvinna 43 år
Nivå: motionär
Känns jäkligt skönt
2023-11-16, 20:34
5
"Dd", Man 24 år
Nivå: motionär
Galenskap
2026-02-07, 15:31















