SIUX - PEGASUS PRO 6 LAVA ORANGE 2026
(8 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2.710,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA Hard |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
SIUX PEGASUS PRO 2026 LAVA ORANGE är designad för professionella spelare som söker en perfekt balans mellan kontroll och kraft. Tillverkad med högkvalitativt kol, erbjuder den hög motståndskraft och ett precist svar vid varje slag. Dess avancerade design möjliggör en exceptionell hantering, idealisk för att dominera varje poäng med precision och självförtroende. Perfekt för dem som kräver maximal prestanda på banan.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 8 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 42 år
Nivå: nybörjare
lätt att manövrera, enkelt långt handtag som är lätt att hantera greppet.
2026-02-04, 05:11
4
Man 29 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Älskar racket men kvalitén är dålig
2026-03-03, 19:07
1
"Elisa", Kvinna 47 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Ger inte bestämda slag
2026-02-01, 21:56
3
Man 37 år
Nivå: motionär
-
2026-04-17, 07:21
4
Man 53 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2026-03-29, 10:27
4
"Jesper", Man 38 år
Nivå: avancerad
-
2026-01-21, 14:13














