SHOOTER - ASTRUM 2026
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Shooter - Astrum 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 260,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 351 - 385 g |
| Form | Hybrid - Oversized |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber + Basalt |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber + basalt + innegra |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Shooter |
Beskrivning från tillverkare
SHOOTER PADEL ASTRUM-racketen är perfekt för spelare som uppskattar både kraft och kontroll. Upptäck nya sensationer med denna racket som har en medelbalans, utmärkt kraft och en bred centrerad sweetspot. Idealisk för att spela padel på en avancerad nivå eller i professionella tävlingar. Den 100% kolfiber 3K runda ramen är starkare och har basaltfibrer i bron för att minska vibrationer (Hybrid Carbon Frame Technology). Den exklusiva MIX-OVERSIZE formen från SHOOTER PADEL kommer att glädja de avancerade eller professionella spelare som söker den bästa kontrollen och den största kraften.
Utskrift från www.racketguide.com















