KUIKMA - PR 990 PRECISION SOFT 2022
(33 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Kuikma - PR 990 PRECISION SOFT 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 100,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber + glasfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Kuikma |
Beskrivning från tillverkare
Racketen PR 990 Precision Soft är modellen för dig som söker ett mycket prisvärt kontrollracket. Kuikma-racketarna säljs på Decathlon. Kuikma PR990 har godkänts av Horacio Alvarez Clementi. Med hjälp av sin expertis (f.d. nr 1 i världen och internationell tränare), har Horacio hjälpt dem med flera produkttester.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 33 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Olof Lindberg", Man 62 år
Nivå: motionär
Bra balans, kraftfullt och stabilt med bra bett.
2026-02-04, 21:34
2
Man 32 år
Nivå: motionär
För tung upptill
2025-11-11, 03:07
2
"Manuel", Man 24 år
Nivå: motionär
Mycket mjuk, den straffar mig när jag anfaller.
2025-08-15, 21:52
4
"Krg", Man 50 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Svårt att få fart på bollen
2024-03-15, 21:28
4
"Zachary", Man 37 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Helt okej men får ingen fart
2024-01-19, 23:35
3
Man 32 år
Nivå: motionär
Mycket framtung
2025-11-18, 19:11
















