DROP SHOT - FURIA CONTROL 1.0 2025
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Drop Shot - Furia Control 1.0 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2.100,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 360 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K carbon fiber textreme |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Drop Shot |
Beskrivning från tillverkare
Inom kollektionen Be One finns Drop Shot Furia Control 1.0-racketen, en högklassig modell med hög efterfrågan bland padelspelare tack vare de teknologier som ingår. Drop Shot Furia Control 1.0-racketen är designad med en rund form, vilket ger en stor och centrerad sweet spot och en låg balans mot racketens handtag. Gummit som utgör dess inre är Eva Soft, ett gummi vars huvudsakliga egenskap är känslan av kraft tack vare dess elasticitet och lätthet som kännetecknar det. Med hög bollhastighet uppnås större kraft. Dess ytor består av 18K Textreme Carbon; tvådimensionellt platt kol med 18.000 filament per varje koltråd. Förutom sina innovativa teknologier är Drop Shot Furia Control 1.0-racketen mycket efterfrågad bland padelspelare för sin moderna och slående design där den guldfärgade tar över detaljerna på racketen och ger den en unik personlighet.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Enrique", Man 72 år
Nivå: motionär
-
2026-01-23, 13:31















