KOMBAT - ARENAL 2.5 2026
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Kombat - Arenal 2.5 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.720,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 350 - 360 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Kombat |
Beskrivning från tillverkare
Vi presenterar Kombat Arenal, en racket specifikt designad för spelare som vill vara mer aggressiva vid nätet. Med en lättare vikt än resten av kollektionen möjliggör Arenal bättre hanterbarhet utan att förlora den karakteristiska slagkraften av sin diamantform.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"John", Kvinna 59 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
stor sötpunkt
2026-02-06, 09:56

















