BULLPADEL - NEURON CHINGOTTO TF 24 2025
(4 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Bullpadel - Neuron Chingotto TF 24 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £350.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 365 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Carbon Xtend |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | MultiEVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Bullpadel |
Beskrivning från tillverkare
Vid Premier Padel Tour-finalen, den mest prestigefyllda och exklusiva turneringen i världen, har endast de 16 bästa spelarna under säsongen möjligheten att tävla på en sådan ikonisk scen. Här, där varje poäng är en strid mellan de ljusaste hjärnorna i padel, höjer Chingotto sitt spel med Neuron LTD Tour Finals. Varje rörelse räknas, varje slag är ett beslut, en strategi, en möjlighet att komma före motståndaren. Det är i denna känsliga balans där Fede Chingotto skiner. Med sin distinkta design i vitt och marinblått speglar Neuron LTD renheten och klarheten i Fede Chingottos spel, kombinerat med vinröda detaljer som symboliserar den passion och beslutsamhet som driver honom framåt i varje poäng. I en turnering som Premier Padel Tour-finalen, där världens 16 bästa spelare möts och varje poäng kan göra skillnad, blir Neuron LTD Tour Finals nyckeln till att kontrollera banan och övervinna de största utmaningarna med kyla och fokus av en sann mästare i kontroll.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 4 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
"Ahmad", Man 13 år
Nivå: motionär
jag behöver det inte
2025-08-29, 21:56
3
"Alberto", Man 34 år
Nivå: avancerad
Mjuk
2025-10-25, 22:53
4
Man 50 år
Nivå: avancerad
-
2025-11-10, 22:02
4
Man 55 år
Nivå: avancerad
-
2025-08-05, 11:17
















