TENAX PADEL - BAZOOKA 2024
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Tenax Padel - Bazooka 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 230,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Ultra Hard EVA |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Tenax Padel |
Beskrivning från tillverkare
Bazooka är ett ultraoffensivt racket designat för spelare med en aggressiv spelstil som vill få ut maximal kraft från sina overheadslag. Gummit är en EVA-ultrahård som tillåter dig att ge stor kraft och fart åt bollen, men tack vare en 18k kolfiberplatta garanterar det en bra känsla även från bakre delen av planen, med en mycket bra bollutgång. 3D-ytan gör detta racket effektivt även i nätspelet, tack vare ett utmärkt grepp på bollen. Dess diamantsform och höga balans gör det till ett racket som passar professionella eller avancerade spelare. Personalisera detta racket med din signatur och gör det unikt och exklusivt! Välj köpalternativet med personalisering.
Utskrift från www.racketguide.com
















