SIUX - FENIX PRO GLOW PURPLE 2026
(4 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Fenix Pro Glow Purple 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 370,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA Hard |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
SIUX FENIX PRO 2026 GLOW PURPLE är en professionell padelracket designad för avancerade spelare som söker maximal prestanda. Byggd med EVA Hard-kärna med maximal hårdhet och en 12K-struktur, erbjuder den en explosiv respons vid varje slag. Med en vikt på 355-375 gram och hög balans, ger den överlägsen kraft vid kraftfulla attacker. Dess matta yta med 3D-finish optimerar kontroll och spinn, medan geometrin är orienterad mot offensivt spel. Idealiskt för tävlande som behärskar avancerad teknik och kräver ett racket med maximal stabilitet och anfallskapacitet.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 4 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
"Marco", Man 46 år
Nivå: avancerad
Duso
2026-01-24, 18:49
5
Man 47 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2026-04-24, 10:19
5
Man 47 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2026-04-14, 16:01
5
"CLAUDIO", Man 47 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2026-04-09, 17:11





















