VOLT - 900 V4 2024
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Volt - 900 V4 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $330.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Fast Recovery Black EVA |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Volt |
Beskrivning från tillverkare
BALANSERA DITT SPEL MED HÖG SPÄNNING. Hitta den perfekta balansen mellan kontroll och kraft med detta dropformade padelracket, byggt för mångsidiga spelare som kräver prestanda över hela banan. Med en medelhög balans och en hållbar 3K ram av kolfiber likssom slagytorna, erbjuder detta racket en solid blandning av manövrerbarhet och slagkraft. Kombinationen av flexibel stötdämpningsteknik och en Fast Recovery Black EVA-kärna garanterar en responsiv känsla med minskade vibrationer. Dess dynamiska hålsystem förbättrar precision och aerodynamik, medan Lightning Style-strukturen erbjuder extra grepp för ökad potential att sätta spin på bollen. Ett högspänningsval för spelare som vill balansera sitt spel med självförtroende, kontroll och energi.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
5.0(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Kim", Man 57 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2025-11-10, 17:19
5
Man 53 år
Nivå: motionär
-
2025-09-22, 22:19
















