SIUX - VALKIRIA ELITE 2026
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Valkiria Elite 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 040,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 340 - 360 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen, Junior |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Siux |
Beskrivning från tillverkare
SIUX VALKIRIA ELITE 2026 kombinerar avancerad 8K kolfiber med en grön design, vilket erbjuder en semi-professionell racket perfekt för spelare som prioriterar kontroll. Dess konstruktion med 8K kolfiber ger en hållbar och lätt struktur, vilket gynnar precisa slag och smidig hantering på planen. Denna racket är designad för dem som vill förbättra sin tekniska prestation, samtidigt som den bibehåller en känsla av stabilitet och kontroll i varje spel.
Utskrift från www.racketguide.com










