SIUX - PRO CARBON BLUE 2021
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - PRO Carbon Blue 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 290,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Siux |
Beskrivning från tillverkare
Siux Pro Carbon Blue är ett allsidigt racket som vänder sig till dig som har erfarenhet och söker ett racket med perfekt balans mellan kraft och kontroll. Modellen har en stor sweet spot och är enkel att manövrerar på banan.
Utskrift från www.racketguide.com














