SIUX - ELECTRA GO 4 2025
(11 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Electra GO 4 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $170.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Hybrid - kolfiber och glasfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Alumesh - aluminiserad kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
Upptäck den nya Siux Electra Go 4, ett racket utformat för mellannivåspelare som söker ett mer offensivt verktyg utan att förlora kontrollen. Tack vare sin hybriddesign och medelbalans erbjuder detta racket en utmärkt kombination av manövrerbarhet och måttlig kraft, perfekt för dem som börjar känna sig bekväma med att gå upp till nätet och söker mer aggressiva slag. Dess konstruktion i 3K Alumesh-fiber på ytorna och 50/50-ramen (kol och glasfiber) ger en fast men bekväm struktur, idealisk för att ge hastighet utan att förlora kontrollen. Racketen innehåller en medelhård EVA-gummi som förbättrar reaktiviteten vid slaget. Dessutom gör dess blanka och sandiga finish det möjligt att öka nivån av spin-effekt på slag med spinnladdning, såsom viboras eller bandejas.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 11 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
"Ante", Man 31 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Det belastar min axel för mycket.
2026-05-15, 12:53
4
Man 65 år
Nivå: motionär
Bra kontroll, för lite skruv
2025-12-16, 19:37
4
"Max", Man 45 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2026-05-18, 00:15
3
Man 33 år
Nivå: avancerad
-
2026-03-05, 15:41
3
Man 33 år
Nivå: avancerad
-
2026-03-05, 15:39
3
Man 33 år
Nivå: avancerad
-
2026-02-27, 17:43


















