SIUX - DIABLO REVOLUTION 3K 2021
(9 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Diablo Revolution 3K 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3.200,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber + grafen |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
Siux Diablo Revolution 3K är den hårdaste av Diablo revolution-modellerna tack vare slagytans 3K kolfiber. Då det är ett tunnare fiber ger det en lenare och hårdare yta när det tvinnas ihop. Detta gör racket till det bästa valet för den offensiva spelaren som gillar att slå till bollen hårt. Modellen är uppbyggd av dubbla kolfiberytor i ramen och, tillsammans med antivibrationssystemet Shockout och kärnan bestående av EVA-gummit Ultra Soft High Recovery, minskas risken för skador.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 9 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
"Marta", Kvinna 42 år
Nivå: avancerad
Svårt litet område, jag har ingen känsla för bollen.
2025-12-21, 22:51
5
"Pedro Orozco", Man 55 år
Nivå: motionär
Det gör spelet lättare för mig.
2025-12-24, 12:07
3
"Jordi", Man 37 år
Nivå: nybörjare
Det har gått sönder.
2025-10-29, 20:22
4
"jose", Man 60 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
blanda
2026-04-13, 11:33
4
Man 20 år
Nivå: motionär
-
2026-02-05, 13:26
4
Man 46 år
Nivå: motionär
-
2023-10-18, 18:14














