SHOOTER - DOMINION 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Shooter - Dominion 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 3 040,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 351 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + Kevlar |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 15K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Shooter |
Beskrivning från tillverkare
Kräsna spelare med potential kommer att upptäcka vad det innebär att spela padel på avancerad nivå eller i professionella tävlingar med ett padelracket med maximal prestanda som padelracketen SHOOTER PADEL NEW DOMINION. Ett padelracket med medelhög balans och fantastisk kraft.
Ytan på detta professionella padelracket SHOOTER PADEL NEW DOMINION är tillverkad av 15K kolfiber, förutom att ha en tubulär ram i Kevlar-Kolfiber och basaltfiber i bro- och greppområdena. Dess exklusiva DIAMANT-form från SHOOTER PADEL är perfekt för professionella spelare som söker maximal kontroll och kraft. Dessutom ger HYPER ROUGHNESS-teknologin, med en hög grovhet (med kisel), kontroll och effekt i liftade slag och en fantastisk bollutgång.
Ytan på detta professionella padelracket SHOOTER PADEL NEW DOMINION är tillverkad av 15K kolfiber, förutom att ha en tubulär ram i Kevlar-Kolfiber och basaltfiber i bro- och greppområdena. Dess exklusiva DIAMANT-form från SHOOTER PADEL är perfekt för professionella spelare som söker maximal kontroll och kraft. Dessutom ger HYPER ROUGHNESS-teknologin, med en hög grovhet (med kisel), kontroll och effekt i liftade slag och en fantastisk bollutgång.
Utskrift från www.racketguide.com







