SANE - CINETIK 28 STEALTH 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Sane - Cinetik 28 Stealth 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 370,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Pro HD-R |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Sane |
Beskrivning från tillverkare
Cinetik 28 revolutionerar padel igen—oavsett när du läser detta. Tack vare implementeringen av den innovativa Carbon Multi-Layer och det exklusiva Infinity Holes-systemet, uppnår denna racket en unik balans mellan en torr känsla och en enastående bollutgång. Dess hyperperforerade struktur genererar inte bara exceptionell reaktivitet vid varje slag, utan ger också anmärkningsvärd vibrationsdämpning, vilket förbättrar komforten och minskar trötthet. Den ultragrova ytan, tillsammans med dess mängd av hål, gör varje slag till ett dödligt verktyg av effekt och precision. En racket skapad för dem som inte är rädda för att sticka ut eller lämna sitt avtryck.
Utskrift från www.racketguide.com
















