SANE - CINETIK 28 JAVI RUIZ ADVANCED EDITION 2025
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Sane - Cinetik 28 Javi Ruiz Advanced Edition 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 260,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 351 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K aluminiserad kolfiber textreme |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA Hyper Reactive |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Sane |
Beskrivning från tillverkare
Den nya Cinetik 28 representerar den ultimata utvecklingen för att hålla jämna steg med den moderna padeln. Detta racket har en variabel tjocklek som anpassar sig till varje område: 28 mm vid träffytan, 38 mm vid kärnan och 35 mm vid spetsen, vilket ger den idealiska styvheten för kraftfulla och precisa slag. Det innehåller en speciellt utvecklad, hyperelastisk kompakt kärna för att minska vibrationer och maximera explosiviteten vid varje träff. Dess reducerade tjocklek ger exceptionell manövrerbarhet, medan det extra långa 14 cm handtaget gör att det kan anpassa sig till alla typer av grepp. Nu, i sin nya version, har den ännu styvare gummi för spelare som söker större kontroll och kraft. Ett verkligen innovativt racket!
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"A7", Man 36 år
Nivå: motionär
Bra
2025-11-10, 20:00

















